Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Czego unikać, by mieć zdrowe i mocne włosy?
245
post-template-default,single,single-post,postid-245,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Czego unikać, by mieć zdrowe i mocne włosy?

Chcąc cieszyć się pięknymi zdrowymi włosami, trzeba o nie odpowiednio dbać. Czynniki takie jak stres, zła dieta i zbyt mała ilość snu mają niebagatelny wpływ na cały organizm – w tym nasze włosy. Pamiętaj, że częste suszenie czy prostowanie również nie są najzdrowsze. Osłabiona struktura włosów powoduje, że są one bardziej łamliwe, matowe i wypadają. Utrata włosów w nadmiernych ilościach, może być również jednym z objawów anemii.

Żeby utrzymać włosy w jak najlepszej kondycji warto ograniczyć spożycie mocnej kawy i herbaty, a także alkoholu. Zły wpływ mają również kwasy tłuszczowe nasycone, które zawarte są m. in. w daniach typu fast-food, słodyczach czy wypiekach. Co więcej zbyt duża konsumpcja cukrów prostych (cukier, słodycze, banany, winogrona, białe pieczywo i inne) jest jedną z przyczyn powstawania łupieży i nadmiernego przetłuszczania się włosów. Umiar należy zachować również w przypadku rabarbaru, szpinaku, botwinki i szczawiu. Zawierają one szczawiany, utrudniające przyswajanie magnezu, wapnia i cynku.

Aby włosy były mocne i zdrowe, warto zwrócić większą uwagę na jakość spożywanych posiłków. W końcu nie bez powodu wzięło się powiedzenie „jesteś tym, co jesz”. Spożywaj jak najmniej przetworzoną i pełnowartościową żywność. Oprócz tego dobrze jest zadbać o włosy od zewnątrz. Tak jak wspominaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, warto zainwestować w profesjonalne kosmetyki fryzjerskie. Mogą one w dużym stopniu poprawić stan suchych i zniszczonych włosów. Już niebawem dowiecie się co najlepiej jeść, by włosy były zdrowe, mocne i pełne blasku.

No Comments

Post A Comment