Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Suszarka do włosów i jej parametry
241
post-template-default,single,single-post,postid-241,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Suszarka do włosów i jej parametry

Suszarka do włosów to bardzo popularne urządzenie, które znajduje się niemal w każdym domu. Zwłaszcza, jeśli mieszka tam właścicielka lub właściciel długich włosów. Jej zadanie to oczywiście suszenie mokrych włosów, ale nierzadko stosowana jest także do układania fryzur. Nowoczesne urządzenia posiadają wiele dodatkowych funkcji, które umiejętnie wykorzystane, dają naprawdę sporo możliwości.

Na początek warto wyróżnić 3 rodzaje suszarek:

– przeznaczone do użytku domowego
– profesjonalne – do salonów fryzjerskich
– turystyczne – małe, poręczne, często składane

Różnią się przede wszystkim parametrami i funkcjami, a także wytrzymałością, wagą i wymiarami.

Moc

Najistotniejszym parametrem suszarki jest jej moc. Na rynku można znaleźć urządzenia o mocy od 1000 W do nawet 2300 W. Im większa moc, tym mniej czasu potrzeba na wysuszenie włosów. Wybierając urządzenie weź pod uwagę swoje potrzeby – długość i gęstość włosów, a także to, jak często zamierzasz korzystać z suszarki.

Siła nawiewu

Każda współczesna suszarka pozwala wybrać standardowo 1 z 2 stopni siły suszenia. Nieco bardziej zaawansowane modele są wyposażone nawet w 3 lub 4-stopniowy przełącznik. Parametr ten przydaje się wówczas, gdy włosy są jedynie lekko wilgotne lub podczas modelowania i nie potrzebują aż tak dużego nawiewu. Z kolei mocno mokre pasma lepiej potraktować maksymalną mocą, by wyschły jak najszybciej.

Temperatura powietrza

Wiele, choć nie wszystkie modele pozwalają na regulację temperatury nawiewu. Skala przełączników oscyluje również między 2 – 4 stopniami. Te ustawienia, podobnie jak siła nawiewu, dają możliwość wpływania na czas suszenia włosów. Chłodne powietrze jest natomiast o tyle ważne, że pozwala na utrwalenie wymodelowanej na ciepło fryzury i jednocześnie zamyka łuski włosa.

Omówione powyżej parametry to jedynie najważniejsze aspekty, które warto przemyśleć kupując suszarkę. Nowoczesne urządzenia posiadają bowiem jeszcze inne funkcje i dodatkowe wyposażenie, ale o tym wspomnimy innym razem.

No Comments

Post A Comment