Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Poradnik dla panów: Jak mieć gęsty zarost? Cz. 2
223
post-template-default,single,single-post,postid-223,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Poradnik dla panów: Jak mieć gęsty zarost? Cz. 2

W pierwszej części naszego poradnika dla panów, planujących zapuścić brodę opisaliśmy kilka przydatnych porad. Dziś ciąg dalszy, wraz z instrukcją jak dbać o zarost. Oprócz wytrwałości w swym postanowieniu, unikaniu stresów, odpowiedniej ilości snu i pełnowartościowej diety, trzeba pamiętać jeszcze o kilku ważnych aspektach.

Przede wszystkim musisz się liczyć z tym, że broda wymaga Twojego czasu i zaangażowania w jej pielęgnację. Każde włosy – bez względu na to czy rosną na głowie czy też na brodzie – lubią być czesane. Niewątpliwie większość pań ma tego świadomość, z mężczyznami bywa różnie, dlatego przypominamy. 🙂

Gdy Twój zarost ma już kilka centymetrów długości, jest to odpowiedni moment, by zanurzyć w nim specjalną szczotkę. Wspomniana czynność nie tylko usunie zanieczyszczenia, ale również wzmocni mieszki włosowe i pobudzi włosy do wzrostu. Specjalistyczny grzebień Dear Barber powinieneś mieć zawsze przy sobie.

Samo czesanie jednak nie wystarczy. Musisz też pamiętać o myciu brody zwykłym, naturalnym mydłem, bądź szamponem dedykowanym męskim zarostom. Szczególnie polecamy szampon wzmacniający Dear Barber, a następnie nałożenie odżywki z tej linii bądź olejku do brody.

Oprócz tych zabiegów, nieodłączną częścią zapuszczania zarostu jest też jego przycinanie. Dzięki temu nie tylko Twoja broda będzie zdrowa i równa, ale ponadto włosy będą szybciej rosnąć, a końcówki – nie będą się rozdwajać. Możesz w tym celu używać nożyczek fryzjerskich oraz maszynki do golenia.

Na koniec dodamy, iż szczególnie na początku istotna jest cierpliwość. Broda nie urośnie w ciągu dwóch dni, a jej hodowanie to proces długotrwały. Jednakże jeśli naprawdę Ci na niej zależy, z pewnością uda Ci się jej doczekać!

No Comments

Post A Comment