Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Wchłanialność substancji odżywczych, a łuska włosa
253
post-template-default,single,single-post,postid-253,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Wchłanialność substancji odżywczych, a łuska włosa

Nasze włosy każdego dnia są narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych czy wiatru. Ponadto regularnie poddajemy je różnym zabiegom upiększającym takim jak suszenie, prostowanie czy koloryzacja, nie wspominając już o nieodpowiednim przygotowaniu ich przed snem. Wszystkie te czynniki w dużym stopniu przyczyniają się do niszczenia włosów, przez co mogą stać się suche, słabe, łamliwe, a ich końcówki – rozdwojone.

Łuska włosa – szkodzi czy pomaga?

Odpowiednia pielęgnacja i odżywiane są w stanie zregenerować włosy i przywrócić im dawną witalność. Wybór preparatów jest coraz większy, jednak niestety wchłanialność zawartych w nich składników pozostawia wiele do życzenia. Nie jest to winą preparatów, a natury, która wyposażyła włosy w łuski. Stanowią one barierę ochronną, która zabezpiecza wnętrze włosia. Dzięki temu są one bardziej odporne, jednak działa to również w drugą stronę. Gdy jest ona zamknięta przenikanie substancji odżywczych jest mocno utrudnione. Z kolei, jeśli nie zostanie właściwie zamknięta dochodzi do rozpadu protein i utraty wody z włosia, wraz z którą ulatniają się cenne składniki.

Jak zwiększyć wchłanialność?

Każdego dnia przeprowadza się tysiące badań i doświadczeń w wielu zakątkach świata. Nieustanny rozwój w wielu dziedzinach sprawia, iż wiemy coraz więcej, a ponadto zwiększają się nasze możliwości. Choć podczerwień i ultradźwięki są znane już od wielu lat, lista ich zastosowań nieustannie się zwiększa. Ich właściwości wykorzystuje m.in. niedawno opracowane urządzenie – pielęgnica.

Pielęgnacja pielęgnicą

Pielęgnica to nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenie, wytwarzające ultradźwięki z wiązką podczerwieni. Inaczej zwana jest również żelazkiem. Wyglądem do złudzenia przypomina ono prostownicę, jednakże ma zupełnie inne zastosowanie i nie wytwarza temperatury. Stosuje się je w celu zwiększenia wchłanialności składników odżywczych zawartych w kosmetykach fryzjerskich i wprowadzenia ich w głąb włosa. Ponadto wykorzystywane jest podczas koloryzacji. Dzięki temu kolor jest intensywniejszy i dłużej się utrzymuje.

Już niedługo napiszemy więcej na temat innowacyjnego działania pielęgnicy i jej stosowania. Zachęcamy do regularnych odwiedzin bloga.

No Comments

Post A Comment