Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Poradnik dla panów: Jak mieć gęsty zarost? Cz. 1
249
post-template-default,single,single-post,postid-249,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Poradnik dla panów: Jak mieć gęsty zarost? Cz. 1

Przechadzając się miejskimi ulicami nietrudno zauważyć, że męski zarost jest od pewnego czasu bardzo „modny”. Jednakże by dobrze wyglądać nie wystarczy po prostu się nie golić. O brodę trzeba bowiem dbać, a jeśli chcemy ją zapuścić, należy stworzyć jej odpowiednie warunki. Specjalnie dla Panów, przygotowaliśmy dziś krótki poradnik pt. „Jak mieć gęsty zarost?”.

Przede wszystkim, gdy podejmiesz już decyzję, że chcesz zapuścić brodę czy też wąsy, musisz być wytrwały. By móc zacząć formować zarost, potrzebujesz minimum 4 tygodni, które z pewnością nie będą najłatwiejsze. Możesz bowiem czuć się trochę niekomfortowo, ze względu na swędzenie. Wówczas pomocne okażą się takie kosmetyki, jak olejki czy toniki, ponieważ doskonale odżywiają skórę i włosy, a także ukoją swędzenie. Upewnij się również, że nie będzie ci brakowało (ani twojej kobiecie) gładkiej twarzy.

Dużo snu, mało stresu

By naturalnie wspomóc proces wzrostu zarostu musisz się wysypiać. Odpowiednia ilość snu jest niezbędna. Wówczas włosy rosną najszybciej, ponieważ jest to stan, w którym nasz organizm najlepiej się regeneruje.

Unikaj natomiast jak ognia – stresu. Przyczynia się on do wypadania i osłabiania włosów. Co więcej, spowalnia procesy regeneracji i zmniejsza odporność całego organizmu. W trakcie zapuszczania brody bądź zatem wypoczęty i zrelaksowany.

Zadbaj o swoją dietę

Włosy, podobnie jak mięśnie, potrzebują budulca. Jeśli mają rosnąć, muszą mieć do tego odpowiednie warunki. Spożywaj dużo białka w postaci nabiału, ryb, jaj, mięsa itp., a twoje wąsy staną się mocne i gęste. Nie zapominaj jednak o piciu wody, która pomaga usuwać toksyny z organizmu.

Stosując się do powyższych rad, z pewnością zauważysz różnicę. Najistotniejsze jest jednak to, abyś pamiętaj o tym, żeby się nie golić!

No Comments

Post A Comment