Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Kilka słów o nożyczkach fryzjerskich
233
post-template-default,single,single-post,postid-233,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Kilka słów o nożyczkach fryzjerskich

Każdy fryzjer dobrze wie, jak ważnym narzędziem w jego codziennej pracy są nożyczki. Obecnie można znaleźć wiele najróżniejszych wariantów, a każdy z nich daje nieco inne możliwości. Na co zwrócić uwagę dokonując takiego zakupu?

Najistotniejszym kryterium, jest to by były ostre i umożliwiały ucięcie włosów jednym ruchem. Zdarzają się bowiem takie modele, które strzępią końcówki. Znaczącą role odgrywa również długość nożyczek fryzjerskich, która powinna być odpowiednio dopasowana do dłoni. Jeśli narzędzie jest zbyt długie, ciężko nim manewrować i cięcie staje się mniej precyzyjne. Podczas strzyżenia damskiego zwykle operuje się nożyczkami długości 5” bądź 5,5”, a przy strzyżeniu męskim – 6” lub 6,5”. Rozmiar 4,5” jest przeznaczony przede wszystkim dla osób stawiających pierwsze kroki w zawodzie albo posiadających małe dłonie.

W celu przerzedzania włosów najlepiej sprawdzają się nożyczki z ząbkami – „degażówki”. Dzięki nim możliwe jest zmniejszenie objętości nazbyt bujnej fryzury albo opanowanie niesfornej fryzury. Dostępne są degażówki o różnej grubości i rozstawie zębów, a także w wariancie jedno- i dwustronnym. Te pierwsze ucinają między 50 a 90% włosów w paśmie, natomiast te drugie ok. 30%.

Żeby nożyczki służyły przez długi czas, należy o nie odpowiednio dbać. Nie można zatem zapominać o ich oliwieniu, ostrzeniu czy regulowaniu śruby, zgodnie z potrzebami fryzjera.

Już niebawem przedstawimy Wam bliżej rodzaje nożyczek.

No Comments

Post A Comment