Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Ostre cięcie czyli rodzaje nożyczek fryzjerskich
231
post-template-default,single,single-post,postid-231,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Ostre cięcie czyli rodzaje nożyczek fryzjerskich

W salonie fryzjerskim nie można się obejść bez kilku niezbędnych narzędzi i urządzeń. Jednym z nich są… nożyczki! Całkiem niedawno pisaliśmy na ich temat, jednak zgodnie z obietnicą, poszerzamy nieco ów zagadnienie. Dziś przedstawimy Wam poszczególne modele. Każdy z nich ma swoją nazwę, ale to nie jedyne czym się od siebie różnią.

Crane

Rękojeść w nożyczkach tego typu przypomina designem żurawia, stąd też wzięła się ich nazwa. Angielskie słówko crane, to w języku polskim nic innego jak żuraw. Ich ostrza są cienkie i dobrze wyważone, co umożliwia dokładną stylizację.

Offset

Nożyczki fryzjerskie offset charakteryzują się wklęsłym szlifem, a także ukośnymi oczkami. Zapewnia to wysoki komfort ich użytkowania, nawet podczas strzyżenia w miejscach trudno dostępnych jak okolice uszu.

Curved

Takie akcesorium, podobnie jak powyższe, pozwala na bardzo precyzyjne cięcia, jednak ich ostrza są zakrzywione i mniejsze od oczek.

Movable

Zwane również Rotating lub Convex to nożyczki, które dają możliwość trzymania ich w dowolny sposób. Istnieje bowiem możliwość obracania oczka, a akcesorium doskonale dostosowuje się do każdej dłoni. Dzięki temu nadgarstek nie męczy się tak szybko, nawet podczas wielogodzinnej pracy.

Relax

Ten rodzaj nożyczek ma bardzo ergonomiczny kształt i niesymetryczna budowę. Dzięki temu dłoń nie jest aż tak napięta w trakcie strzyżenia.

Prism

Dopisek „Prism” informuje o nożyczkach, będących degażówkami, jednak ich ząbki są uformowane w kształcie litery V. Pozwalają na wykonywanie cięć bez poślizgu, są bardzo smukłe i miękko wykończone.

Micro

Ów model, jak nie trudno się domyślić, wyróżnia mikro-szlif. Mieści się on na jednym z ostrzy nożyczek i ma za zadanie przytrzymywać włosy tak, by drugie ostrze mogło je ściąć.
Część par nożyczek została dodatkowo wyposażona w niewielką podpórkę na mały palec lub też wkładki na obręcze. Wszystkie te udogodnienia mają na celu ułatwić pracę, zwłaszcza osobom z niewielkimi palcami.

No Comments

Post A Comment