Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Kiedy zacznę siwieć?
216
post-template-default,single,single-post,postid-216,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Kiedy zacznę siwieć?

Siwienie jest procesem fizjologicznym, który dotyka każdego z nas. Na fakt ten nie mamy dużego wpływu, jednak niektóre czynniki mogą przyspieszyć jego rozpoczęcie. Zanim zgłębimy ten temat, wyjaśnimy pokrótce, co ma kluczowe znaczenie dla koloru włosów.

Melanina jest naturalnym barwnikiem produkowanym w melanocytach i to właśnie ona decyduje o kolorze włosów. Z kolei keratyna to podstawowy budulec włosów i ma odcień beżowo-biały. Gdy działanie melanocytów jest zakłócone, kolor włosów coraz bardziej zbliża się do barwy keratyny, co nazywamy siwieniem.

Pierwsze siwe włosy pojawiają się zwykle ok. 30 roku życia, ale w gruncie rzeczy jest to silnie związane z genami. Jeśli najbliżsi krewni zaczęli siwieć młodo, istnieje duże prawdopodobieństwo, że z nami będzie tak samo. Oczywiście istnieją również inne czynniki, które mają na to wpływ jak choćby stres, używki czy zła dieta. Największe znaczenie ma ten pierwszy czynnik, co zostało potwierdzone w badaniach naukowych.

Warto podkreślić, że siwienie nie zawsze musi być związane jedynie z wiekiem. Zdarza się, że jest wynikiem chorób jak choćby bielactwa. Wówczas gdy ogniska bielacze zlokalizowane są na skórze głowy pokrytej włosami, siwe placki włosów mogą wystąpić nawet u dzieci. Choć siwienie nie jest objawem żadnej z chorób, może pojawiać się w trakcie schorzeń, mających związek z przemianą materii.

Srebrno-białe włosy nie dla każdego są atrakcyjne, ale na szczęście istnieje wiele sposobów, by temu zaradzić. Kosmetyki fryzjerskie, zabiegi pielęgnacyjne, zmiana nawyków… to tylko niektóre z metod. Już niebawem przedstawimy wszystkie porady na naszym blogu.

No Comments

Post A Comment