Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Krótki kurs szczotkowania włosów
209
post-template-default,single,single-post,postid-209,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Krótki kurs szczotkowania włosów

Każda posiadaczka długich włosów doskonale wie, jak ważne jest ich regularne rozczesywanie. Czasem wystarczy nawet pół dnia, by włosy zdążyły się poplątać! Ale czy szczotkowanie włosów ma na celu jedynie przywracać im estetyczny wygląd?

Nie od dziś wiadomo, że włosy lubią być czesane. Przyczynia się to do poprawy ich kondycji przez usuwanie kurzu i brudu, a także równomierne rozprowadzanie sebum na całej długości włosów. Sebum można przyrównać do naturalnej i niezbędnej odżywki, która zabezpiecza włos przed nadmierną utratą wody oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Warto wspomnieć, że im włosy są dłuższe, tym istnieje większe prawdopodobieństwo rozdwajających się końcówek. Co więcej dzięki szczotkowaniu włosów poprawia się ukrwienie skóry głowy, a do cebulek dociera tlen i składniki odżywcze.

Włosy powinny być rozczesywane regularnie, choć nie zostało to ściśle określone. W gruncie rzeczy jest to kwestia indywidualna uzależniona od długości i rodzaju włosów. Z pewnością posiadaczki dłuższych włosów muszą poświęcać więcej czasu na ich pielęgnację niż właścicielki krótszych. Optymalna częstotliwość czesania to 2-3 razy dziennie, jednak warto podkreślić, że częste szczotkowane na pewno im nie szkodzi. Wręcz przeciwnie!

Chcąc uniknąć plątania, szarpania i wyrywania włosów, czesanie powinno się zaczynać od dolnych partii. Dopiero później stopniowo przechodzić do wyższych, aż po sam czubek głowy. Dzięki temu włosy znacznie mniej się kołtunią, a ich stan na pewno się poprawi.

Do każdego rodzaju włosów powinno się używać nieco innej szczotki, najlepiej zakupionej w sklepie fryzjerskim, ale o tym, jaką szczotkę wybrać, powiemy szerzej w kolejnych artykułach.

No Comments

Post A Comment