Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Niezwykłe działanie keratyny roślinnej
225
post-template-default,single,single-post,postid-225,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Niezwykłe działanie keratyny roślinnej

α-Keratin to pierwszy zabieg wygładzający na bazie Keratyny roślinnej. Wygładza, dyscyplinuje i odbudowuje nawet bardzo zniszczone włókna włosów. Keratyna tu zastosowana to kompleks aminokwasów pozyskiwanych ze zboża i soi, który idealnie odpowiada charakterystyce keratyny zwierzęcej. Idea produktu opiera się na GREEN TECHNOLOGY tzn. wykorzystaniu do produkcji składników aktywnych pochodzenia naturalnego, dzięki czemu oprócz gwarancji uzyskania maksymalnych rezultatów firma uszanowała naturę i samopoczucie swoich klientów. Producent zapewnia długotrwały efekt zabiegu utrzymujący się nawet ponad 12 tygodni. Na trwałość ma tu wpływ przede wszystkim dalsza odpowiednia pielęgnacja włosów po zabiegu w domu, najlepiej przeznaczonymi do tego specjalnie produktami. Firma stworzyła specjalny zestaw do utrzymywania efektu zabiegu w domu – jest to szampon i maska w pojemnościach 250ml.

Po zabiegu włosy są widocznie bardziej lśniące, jedwabiste w dotyku i łatwo rozczesujące się, co redukuje czas modelowania. Zmiana struktury włosów zachodzi na skutek interakcji składników aktywnych z niektórymi aminokwasami włosów dzięki której stają się one mocne i pełne witalności na długi czas. Zostaje całkowicie wyeliminowany efekt puszenia się włosów.
Firma przeprowadziła szereg testów i badań dających gwarancje skuteczności i zarazem bezpieczeństwa dla zdrowia podczas stosowania produktu α-Keratin.
Testy pod mikroskopem gwarantują efektywne działanie odbudowujące zabiegu również na strukturach włosów bardzo zniszczonych.

Testy wykonane z zastosowaniem prostownicy dają 100% gwarancję na całkowity brak Formaldehydu podczas kontaktu fluidu wygładzającego z ciepłem prostownicy. Ponadto w składzie produktu nie znajdziemy glioksalu. Ma to kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Glioksal jest jednym z podstawowych składników konkurencyjnych produktów do keratynowego prostowania, który podczas zabiegu podrażnia drogi oddechowe przede wszystkim osoby wykonującej zabieg i klienta.
Zabieg w salonie przeprowadzany jest za pomocą trzech kroków – trzema kolejnymi produktami:

KROK 1 – mycie włosów szamponem przygotowującym włosy do zabiegu

Shampoo pre-trattante (PH 6.5-7.5) 500ml: SZAMPON OCZYSZCZAJĄCY PRZED ZABIEGIEM na bazie Keratyny Roślinnej, głęboko oczyszcza łodygę i korę włosa, przygotowując go do wygładzającego zabiegu technicznego. Jego zasadowy odczyn i obecność specjalnych aktywnych składników chelatujących służy wyeliminowaniu wszelkich nieczystości i pozostałości kamienia oraz produktów do stylizacji. Po jego zastosowaniu włosy efektywniej przyjmują zabieg wygładzający. Formuła SLES, SALT & PARABEN FREE

KROK 2 – zasadnicza część zabiegu – nakładanie fluidu wygładzającego i poddawanie włosów z nałożonym fluidem wielokrotnemu przeciąganiu prostownicą (producent podaje aby przeciągać 8 razy każde pasmo)

Fluido disciplinante (PH 1,5-2) 500ml: FLUID DYSCYPLINUJĄCY na bazie Keratyny Roślinnej, eliminuje efekt puszenia się włosów, kontroluje i kreuje formę wszystkich rodzajów włosów, zarówno naturalnych, jak i tych po zabiegach. Płynna konsystencja produktu pozwala na sprawną penetrację włókien włosa, dyscyplinując go, głęboko odbudowując i zwiększając jego naturalną jakość. Proteiny jedwabiu nawilżają i chronią sprawiając, że włosy stają się jedwabiste w dotyku. Fluid nie posiada w swym składzie substancji zapachowych, aby nie zakłócić skuteczności działania jego aktywnych składników.

KROK 3 – zakończenie zabiegu maską kondycjonującą

Maschera Condizionante (PH 3-4.5) 500ml: MASKA KONDYCJONUJĄCA ODŻYWCZA na bazie Keratyny Roślinnej, która pozwala przedłużyć w czasie efekt kosmetyczny zabiegu dyscyplinującego. Nawilża i odżywia, dzięki czemu włosy są miękkie i łatwo rozczesują się. Olej Andiroba, dzięki swoim właściwościom zmiękczającym nadaje włosom lekkość i jedwabistość.

Pojemności produktów dla salonów fryzjerskich to 500ml, ale producent stworzył również specjalny, bardzo wygodny zestaw do jednego zabiegu zawierający dwie saszetki: z szamponem 15ml i maską 15ml oraz flakonik 100ml z fluidem prostującym.

Utrzymanie efektu w domu

Shampoo mantenimento (PH 5-5,5): SZAMPON Z KERATYNĄ ROŚLINNĄ, formuła SLES, SALT & PARABEN FREE, który myje, odżywia i delikatnie kondycjonuje włosy i skórę głowy, przedłużając w czasie efekty kosmetyczne zabiegu. Jego specjalna formuła wzbogacona Olejem Andiroba pozostawia włosy miękkie, nawilżone, stonizowane i łatwo rozczesujące się.

Maschera condizionante (PH 3-4.5): MASKA KONDYCJONUJĄCA ODŻYWCZA na bazie Keratyny Roślinnej, stworzonej w celu utrzymania i przedłużenia w czasie efektów kosmetycznych zabiegu wygładzającego. Nawilża i odżywia, dzięki czemu włosy są miękkie i łatwo rozczesują się. Olej Andiroba, dzięki swoim właściwościom zmiękczającym, nadaje włosom lekkość i jedwabistość.

No Comments

Post A Comment