Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Maski koloryzujące, czyli jak odświeżyć wyblakły kolor włosów
221
post-template-default,single,single-post,postid-221,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Maski koloryzujące, czyli jak odświeżyć wyblakły kolor włosów

Trwała koloryzacja włosów, bez względu na to, czy przeprowadzana w zaciszu domowym czy w profesjonalnym salonie fryzjerskim, nigdy nie gwarantuje zachowania nasycenia koloru pomiędzy kolejnymi koloryzacjami.

Pigmenty stosowane w produktach do farbowania wnikają w strukturę włosów podczas zabiegu koloryzacji, jednak to, czy utrzymają się wewnątrz, zależy od wielu czynników (m.in. od stopnia uszkodzenia włókien włosów lub od stosowanych kosmetyków).

Pigmentem najłatwiej wypłukującym się z włosów jest kolor czerwony oraz wszystkie odcienie rudości. Także blondy mają skłonność do nabierania żółtawego odcienia.

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli często myjemy włosy i stosujemy do tego produkty nieprzeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych, to znacznie skracamy żywotność koloru.

Należy także mieć świadomość, że używanie szamponów przeciwłupieżowych powoduje bardzo silnie wypłukiwanie pigmentu. Szampony te, ze względu na swój skład oraz specyfikę działania są bardzo niekorzystne dla włosów koloryzowanych.

Na szczęście istnieją sposoby na skorygowanie odcienia pomiędzy kolejnymi koloryzacjami bez konieczności stosowania farb fryzjerskich. Najlepszym wyjściem jest stosowanie tzw. masek koloryzujących, które oprócz standardowego działania odżywczego zawierają także pigmenty otaczające włókno włosa, dzięki czemu możliwe jest odzyskanie intensywności koloru lub zniwelowanie niepożądanego odcienia np. przy pożółkłych włosach blond.

No Comments

Post A Comment