Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Co siedzi w kosmetykach do włosów?
219
post-template-default,single,single-post,postid-219,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Co siedzi w kosmetykach do włosów?

Preparaty pielęgnacyjne zarówno te, przeznaczone do ciała, jak i te, stosowane do włosów z założenia powinny dbać o strukturę i komórki, poprawiać ich kondycję oraz dostarczać niezbędnych substancji odżywczych. Niestety zdarzają się takie składniki, które niosą więcej szkody niż pożytku…

Jednym z częściej spotykanych składników w kosmetykach jest silikon. Sprawia on, iż włos staje się miękki w dotyku, gładki i wydaje się być nawilżony. Niestety są to jedynie pozory, ponieważ substancje te zatrzymują się na powierzchni włosa i mogą utrudniać wchłanianie się witamin oraz minerałów. Ponadto są dość trudne do usunięcia i łagodne detergenty, mogą sobie z nimi nie poradzić.

Parabeny to nic innego jak konserwanty, znajdujące się w środkach do pielęgnacji. Opinie na ich temat są podzielone, choć istnieją pewne podejrzenia, iż mogą wpływać na gospodarkę hormonalną, a nawet przyczyniać się do rozwoju raka piersi. Szczególnie unikach powinny ich osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii, gdyż mogą uczulać.

Najpopularniejszym środkiem powierzchniowo-czynnym jest laurylosiarczan sodu. Charakteryzuje się silnymi właściwościami odtłuszczającymi i myjącymi, jednak stosowany regularnie może uszkadzać osłonki włosów oraz zwiększać aktywność gruczołów łojowych. W efekcie włosy będą się szybciej przetłuszczać, a ich końcówki – rozdwajać.

Oczywiście nie wszystkie składniki kosmetyków fryzjerskich są złe, zwłaszcza, że zawartość ww. jest zwykle śladowa. Warto również nadmienić, że każdy preparat dopuszczony do sprzedaży został ówcześnie wnikliwie przebadany, a wspomniane wyżej skutki mogą dotyczyć jedynie niewielkiej grupy osób.

No Comments

Post A Comment