Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Włosy farbowane – jak o nie dbać?
203
post-template-default,single,single-post,postid-203,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Włosy farbowane – jak o nie dbać?

Na farbowanie włosów decydujemy się z różnych powodów. Czasem jest to kwestia „przymusu”, bo chcemy ukryć siwe włosy, niekiedy nie podoba nam się naturalny kolor, a w innych przypadkach po prostu „chcemy coś zmienić”. Bez względu na argumenty, włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji i ta kwestia nie podlega dyskusji.

Niewątpliwie istotne jest zachowanie intensywnego koloru tak długo, jak tylko się da. Niezbędne są w tym przypadku kosmetyki z filtrem, które zabezpieczą przed szkodliwym działaniem promieni UV. Promienie słoneczne w dużym stopniu rozjaśniają włosy zarówno te farbowane, jak i naturalne. Szczególnie latem zaleca się noszenie nakrycie głowy, które nie tylko uchroni przed udarem słonecznym, ale również zabezpieczy włosy.

W celu przedłużenia trwałości koloru włosów zaleca się również stosowanie specjalnych kosmetyków do pielęgnacji, chroniących przed utratą koloru. Profesjonalne sklepy jak Hairs.pl obfitują w tego rodzaju preparaty. Mimo wszystko przy częstym myciu włosów kolor mimowolnie będzie się szybciej wypłukiwał i tego nie sposób uniknąć.

Choć obecnie stosowane farby fryzjerskie do włosów są zdecydowanie bardziej przyjazne dla włosów niż miało to miejsce kiedyś i tak przyda się dodatkowe wsparcie. Na pewno przydadzą się kosmetyki silnie odżywiające i nawilżające włosy. Szczególnej uwadze polecamy maski do włosów, które działają o wiele intensywniej od zwykłych odżywek. Jeśli często narażasz włosy na działanie wysokich temperatur np. przez suszenie, prostowanie, lokowanie – koniecznie zaopatrz się w kosmetyki termoochronne i stosuj je przed każdym użyciem sprzętu do stylizacji.

Włosy farbowane prezentują się naprawdę ładnie, oczywiście pod warunkiem, że kolor został dobrze dobrany, a farba właściwie nałożona. Mimo wszystko nie można pomijać odpowiedniej pielęgnacji każdego dnia.

No Comments

Post A Comment