Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | O porowatości włosów słów kilka
328
post-template-default,single,single-post,postid-328,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

O porowatości włosów słów kilka

Porowatość – enigmatyczne hasło wykorzystywane często przez fryzjerów czy trychologów, nie rozumiane przez osoby niezwiązane bliżej z tematyką dotyczącą włosów. Czym jest? I co da nam świadomość tego jaki rodzaj włosów mamy?

Już tłumaczymy! 🙂

Jak wspominaliśmy już kilkakrotnie – włos zbudowany jest z nachodzących na siebie łusek – zupełnie jak w przypadku szyszek drzew iglastych. Łuski te mogą być osadzone bardzo ciasno i blisko siebie, lub mogą się nieco rozchylać. Właśnie ich wzajemne ułożenie określa się fachowo mianem porowatości włosa.

Istnieje trzystopniowa skala oceny struktury włosa:

  • włosy niskoporowate – ich łuski ściśle do siebie przylegają, a w dotyku włosy są gładkie i miękkie. Wyglądają na zdrowe i silne.
  • włosy średnioporowate – łuski są nieznacznie rozchylone, a włosy delikatnie szorstkie
  • włosy wysokoporowate – ich łuski są mocno odchylone, włosy są widocznie zniszczone i uszkodzone, szorstkie i bez blasku.

 

Świadomość tego jak wygląda struktura naszych włosów jest niezmiernie ważna, gdyż pozwala na prawidłowy dobór produktów pielęgnacyjnych, które będą w stanie realnie poprawić kondycję włosów. Dobrze dobrane kosmetyki, zwłaszcza te profesjonalne, są w stanie dogłębnie wniknąć pod rozchylone łuski, a następnie je zamknąć przynosząc widoczne rezultaty już po pierwszym użyciu.

By pomóc w wyborze produktów przygotowaliśmy kilka hitowych propozycji, które poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami 🙂

Dott.Solari, Glam – linia wygładzająca włosy

Selective Professional, Beauty Milk

Inebrya, Kryształki Dry-T 

 

No Comments

Post A Comment