Blog sklepu Hairs.pl o pięknych i zdrowych włosach | Jak dbać o włosy blond?
333
post-template-default,single,single-post,postid-333,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Jak dbać o włosy blond?

Włosy blond, zwłaszcza te farbowane są w większości przypadków wysokoporowate z tendencją do wysuszania. Dzieje się tak ze względu na ich cieńszą, delikatniejszą budowę, oraz stosowanie rozjaśniaczy, które – jeśli nie zastosujemy ich w tandemie ze specjalnymi produktami typu Plex – bardzo uszkadzają strukturę włosów. Stają się one wtedy cienkie, łamliwe, zaczynają się puszyć. Któż jednak nie kocha pięknego, lśniącego, platynowego blondu? Podpowiadamy jak dbać o jasne włosy, aby były naszą dumą!

Zacznijmy od kwestii rozjaśniania. Z zasady produkty tego typu mają mocno 'wgryźć się’ w strukturę włosa i zmienić jego odcień nawet o kilka tonów. W ostatnich latach na rynek wprowadzono przełomową, rewolucyjną wręcz technologię Plex skutecznie chroniącą włosy przed jakimikolwiek uszkodzeniami ze strony rozjaśniania czy koloryzacji. Polega ona na tym, że specjalnie opracowane cząsteczki transportują składniki aktywne bezpośrednio do rdzenia włosa na poziomie molekularnym umożliwiając tym samym tworzenie nowych struktur oraz odbudowywanie tych zniszczonych zabiegami chemicznymi. Zastosowanie produktu typu Plex podczas procesu rozjaśniania, czy koloryzacji włosów pozwala w znaczący sposób uniknąć łamliwości, suchości i uszkodzeń – włosy stają się zregenerowane i zdrowsze.

Drugim problemem na który napotykają posiadaczki włosów blond jest ich odcień, bardzo często uciekający w żółte tony. Prawdziwy, naturalny blond to odcień neutralny lub nawet lekko chłodny i taki właśnie powinien być efekt profesjonalnej koloryzacji. Niestety, pigment z czasem ulega wypłukaniu, włosy poddawane są różnym zabiegom pielęgnacyjnym oraz są narażone na czynniki zewnętrzne. To wszystko prowadzi do tego, że kolor zaczyna uciekać w nieestetyczne żółte refleksy.

Wybawieniem są produkty przeznaczone specjalnie do włosów blond i siwych, zawierające fioletowe pigmenty. Brzmi to niestandardowo, ale to właśnie fioletowe cząsteczki zawarte w składzie tego typu produktów, skutecznie neutralizują niepożądany kolor i nadają włosom piękny, głęboki, chłodny odcień. W sprzedaży dostępne są zarówno szampony, jak i odżywki oraz maski, dzięki czemu możliwa jest kompleksowa pielęgnacja nastawiona na korekcję koloru i wzmocnienie cienkich włosów.

Kolejnym istotnym aspektem codziennej pielęgnacji są różnego rodzaju olejki i serum. Ich stosowanie zabezpiecza włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi, rozdwajaniem końcówek oraz suchością. Są kluczowym elementem odżywiającym włosy, nadają im gładkość, połysk i pogłębiają odcień.

Nie oszukujmy się, pielęgnacja włosów blond jest dość wymagająca i czasochłonna, ale efekty, które możemy uzyskać przy odpowiednim podejściu mogą być naprawdę spektakularne! 🙂

No Comments

Post A Comment